Tootmisettevõtted kurdavad, et Eesti tööjõuturul ei ole piisavalt sobilikke keskastmejuhte ja spetsialiste.
- OÜ Krimelte tegevdirektori Alar Salumi sõnul kehtib reegel, et mida suurem on ettevõte, seda suurem vastutus lasub tootmisjuhi ametikoha täitjal. Foto: Andras Kralla
Tootmisjuhtidele esitatakse ettevõtetes kõrgeid ootusi - peale oskuse tootmist kasumlikult arendada peab ametisse sobima ka isikuomaduste poolest, meeskonda tuleb sulanduda ja organisatsioonis koostööd teha, kirjutab 10. märtsi Äripäev tööstuse rubriigis.
Saku Õlletehase tootmisdirektori Marika Tungeli sõnul pole keskastmejuhtide ja spetsialistide puudus mitte üksikute tootmisvaldkondade, vaid terve turu probleem.
ASi Liimpuit juhataja Juho Toomiku sõnul on vaevarikas eelkõige ameti efektiivseks ja kasulikuks arendamine, sest väikeettevõttes on tootmisjuhi ametikoht asendatav. Kui varem oli ASis Lasva Liimipuit tootmisjuht, siis praegu on samad funktsioonid hõivanud ettevõtte arendusjuht - töö põhirõhk on nihkunud protsesside arendamisele. "Meie väikeses ettevõttes tootmisjuhti kui sellist otseselt vaja ei ole, sest tootmisprotsess on lihtne," lisas ta.
Autor: Lennart Käämer, Äripäeva kaasautor
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.