Masina- ja metalliettevõtte Norcar-BSB Eesti AS arendusjuht Juhan Anvelt ütleb, et tööviljakus Eestis ei tõuse ja seetõttu on vajalik tehaseid robotiseerida.

- Norcar-BSB keevitusrobot.
- Foto: Martin Kivimäe
„Kolm põhjust on. Üks on, et tööviljakus ettevõtetes praegu ei tõuse. Teiseks, palgad tõusevad. Kolmas on, et erialaselt kvalifitseeritud tööjõudu on suhteliselt keeruline leida,“ tõi Anvelt välja kolm põhjust, miks ettevõte robotiseerimisse panustab. Norcar võttis 2007. aasta algul kasutusse keevitusroboti.
„Et neid kolme probleemi kompleksselt lahendada, polegi muud teed kui automatiseerimine. Jätta tööjõud samaks ja tõsta usinalt käivet või vähendada tööjõudu ja tõsta tootlikkust. Me ei näe muud võimalust,“ selgitas Anvelt.
„Enne majanduskriisi ehk 2007. aastal oli meil 60 töötajat ja käive oli siis 250 000 eurot. Täna on meil umbes 45 töötajat ja käive on 300 000 eurot kuus,“ märkis Juhan Anvelt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Norcar Group toodab ja turustab Norcar minilaadureid, Minkomatic masinaid ja Norcar automatiseeritud robot-aplikatsioone.
NB! Seda, kuidas Norcar oma tootmist robotiseerib, kuuleme
14. detsembril Tööstuse klubis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.