Leedu tuumajaam takistuseks Balti eesmärkidele

Leedu Visaginase tuumajaama rajamise plaanid on vastuolus Balti riikide eesmärgiga haakida ennast lahti Venemaa elektrisüsteemist ja ühenduda Euroopa süsteemidega, ütles Eleringi juht Taavi Veskimägi.

"Desünkroniseerimine on ilma Visaginaseta palju lihtsam ning nõuab Balti riikidelt elektrivõrkude arendamiseks palju vähem investeeringuid," ütles Veskimägi agentuurile Bloomberg.

Visaginase planeeritud võimsus tähendab Balti elektrituru vajadustega võrreldes seda, et puhuks, kui Visaginaselt tarned võrku katkevad, pole piisavalt varuvõimsusi elektrikatkestuste vältimiseks.

Aastaks 2030 vajavad Balti riigid täiendavaid tootmisvõimsusi 800 MW ulatuses, et katta 80% tipunõudlusest. Koos välisühendustega on see piisav, et tagada tarbijatele varustuskindlus, ütles Veskimägi.

"Toimiv Põhjala-Balti turumehhanism on nüüd paigas. Kui varem väideti, et me vajame kodumaist tootmisvõimsust tipunõudluse katteks, kuna meil ei olnud mehhanismi, mis ühendanuks regionaalse tootmise ja nõudluse üheks, siis enam sellistel väidetel alust ei ole," rääkis Veskimägi.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara