Leedu Visaginase tuumajaama rajamise plaanid on vastuolus Balti riikide eesmärgiga haakida ennast lahti Venemaa elektrisüsteemist ja ühenduda Euroopa süsteemidega, ütles Eleringi juht Taavi Veskimägi.
"Desünkroniseerimine on ilma Visaginaseta palju lihtsam ning nõuab Balti riikidelt elektrivõrkude arendamiseks palju vähem investeeringuid," ütles Veskimägi agentuurile Bloomberg.
Visaginase planeeritud võimsus tähendab Balti elektrituru vajadustega võrreldes seda, et puhuks, kui Visaginaselt tarned võrku katkevad, pole piisavalt varuvõimsusi elektrikatkestuste vältimiseks.
Aastaks 2030 vajavad Balti riigid täiendavaid tootmisvõimsusi 800 MW ulatuses, et katta 80% tipunõudlusest. Koos välisühendustega on see piisav, et tagada tarbijatele varustuskindlus, ütles Veskimägi.
"Toimiv Põhjala-Balti turumehhanism on nüüd paigas. Kui varem väideti, et me vajame kodumaist tootmisvõimsust tipunõudluse katteks, kuna meil ei olnud mehhanismi, mis ühendanuks regionaalse tootmise ja nõudluse üheks, siis enam sellistel väidetel alust ei ole," rääkis Veskimägi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.