Ericsson võib ilma jääda oma tehase "Eestisse meelitamise tasust" 

Valitsus andis masu ajal Ericssoni tehase Eestisse meelitamiseks lubaduse toetada läbi EASi ettevõtte tehnoloogiainvesteeringuid, mis nüüd aga võidakse Ericssonilt tagasi nõuda.

Valitsus eesotsas majandusminister Juhan Partsiga lubas 2009. aastal Ericssoni tehase Eestisse saamiseks toetada ettevõtte tehnoloogiainvesteeringuid 20protsendi ulatuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nüüd aga soovitakse Ericssonilt tagasi küsida 1,2 miljoni euro eest saadud eurotoetusi. Eesti suurim välisinvestor on üks neist 61 toetusprojektist, kelle puhul on rikutud riigiabi jagamise reegleid. Ericsson esitas taotluse toetuse saamiseks 2010. aasta märtsis, kuid oli juba jaanuaris esitanud selle eest soetada plaanitavate seadmete tarnijale tellimused. ELi riigiabi reeglite järgi ei saa sellisel juhul lugeda toetust põhjendatuks, sest näib, nagu oleks ettevõte ka ilma toetuseta plaaninud investeeringud ära teha.

Rahandusministeeriumi auditist selgub, et nii ei käitunud Ericsson Eesti mitte omal algatusel, vaid EASi soovitusel. 17. detsembril 2009 saadetud e-kirjas soovitab EAS Ericssonil tellimused ära teha ja jätta maksmine taotluse esitamise järgsesse aega.

Majandusministri sõnul on asja lahendamine nüüd EASi kätes. EASi uus juht Raul Parusk ütles, et nad otsivad koostöös majandus- ja rahandusministeeriumiga sobivat lahendust.

 

 

 

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara