Voodifirmast loobuti vanuse tõttu

Täna teatas Ülo Pärnitsale kuuluv ettevõte Mainor, et ostis end suurima madratsite ja vooditootja omava osaühingu Puumeli enamusaktsionäriks. Ettevõtte kolme aktsionäri aktsiaosaluse vähendamine on seotud nende kõrge vanusega.

Mainorile ja Pärnitsa perefirmale Kritosten kuulub nüüd ettevõttes Puumel 51% osalusest. Ettevõttele Puumel kuulub omakorda Irus asuv Eesti suurim sängitootja Tarmel Furnitur. Tehingu aitas ellu viia SEB pank, kuid osaluste hinda veel Pärnits öelda ei söandanud, sest see teave on konfidentsiaalne.

Vähemusosanikeks jäid Ain Saarmann, Hans Mätlik ja Heldur Lepa. Kaks viimast meest tõmbusid koos osaluse vähendamisega ettevõtte tegevusest eemale. Seni aktsionär ja juhatuse liige olnud Aare Paloots oma osalust ei loovutanud ja temast saab ettevõtte Puumeli nõukogu esimees ja Tarmel Furniture juhatuse esimees.

Pärnits kinnitas, et kedagi ei sunnitud oma osalusest loobuma alatute trikkidega „Üks asi oli see, et mehed on eakad, nüüd tulevad sinna noored mehed peale,“ sõnas Pärnits.

Osalust müünud Ain Saarmann sõnas, et nad panid seljad kokku, et  koos on edukam läbi lüüa. „Eesti mööblitööstuses oleme küll suur firma, aga Euroopa turul oleme väike,“ põhjendas Saarmann oma otsust osa aktsiatest müüa.

Mainor plaanib laiendada Tarmel Furniture müüki Madalmaadesse ja kahekordistada tehase toodangut. Senini on Tarmel Furniture eksportinud enamuse toodangust Skandinaaviasse.

Puumelile kuulub ka Baltimaade suurim pehme mööbli vedruplokkide tootja Baltic Pocket OÜ, mis alustas tegevust kolm aastat tagasi. Selle ettevõtte toodangust läheb samuti enamus eksporti. Kuna vedruplokkidele on praegu soodne turuseis, kavatseb AS Mainor tootmist mitmekordistada.

Pärnitsa sõnul on praegu kasvamiseks head tingimused, sest masu oludes tõmbus turg kokku. „Kes masu üle elasid, neil on suured perspektiivid kasvamiseks,“ sõnas Pärnits.

 

Osale arutelus

  • Katariina Krjutškova

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara