Leiburi uus tehnoloogia valmis salaja

Tänavu aprillis võttis Leibur kasutusele puhasruumi tehnoloogia, mida ettevõtte juhatuse esimehe Asso Lankotsi ütlusel arendati tööstusspionaaži kartuses vaikselt üldsust teavitamata.

Leibur investeerib aastatel 2010-2011 tehnoloogiasse ja põhivarasse 4 miljonit eurot. Investeeringuid tehakse omavahenditest. Viimase arendusena võeti kasutusele puhasruumi tehnoloogia.

Puhasruumi tehnoloogias on ruumis valitsev õhk ja keskkond ülimalt puhas. Selle tehnoloogia arendamine nõudis Leiburilt 6-8 kuud ning Lankotis väitel on kasutusele võetud tehnoloogia unikaalne nii Baltikumis kui ka Skandinaavias.
Lankotsi sõnul tehti arendustööd Eestist väljaspool asuvate asutustega. „Kardame info lekkimist arendustegevustest ja me ei hinda seda riski väikseks,” ütleb Lankots. „See on kohati meid takistanud kohalike asutustega koostööd tegemast.”

2. juunil on aga Asso Lankots ja Leiburi tootearendusjuht Tiina Rühka rääkimas Äripäeva Tööstuse klubis, et kergitada saladust, kuidas valmis Leiburi tänavu aasta parimaks Eesti toiduaineks valitud Saib. Tööstuse klubis osalemiseks saab registreeruda siin.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara