Siim Raie: ettevõtete tootlikkus on suhteliselt madal

Kaubandus- tööstuskoja peadirektor Siim Raie tõdes täna toimunud „Tootlikkuse tõstmise võimalused“ ümarlaual, et Eesti ettevõtted töötavad suhteliselt madala tootlikkusega.

Raie näitas osalejatele 2010. aasta tegutsevate ettevõtete statistikat, kus oli näha, et vähenenud on suurte ja keskmiste ettevõtete arv. „Ainukesena kasvavad ettevõtted on mikroettevõtted, kus on 1-9 töötajat,“ lausus Raie.

Raie sõnul on positiivne see, et ettevõtted on suurendanud oma tootlikkust väljaspool Eestit. „Kuid, miks me räägime just tootlikkusest? Sest, kui me vaatame Eesti ettevõtete üldkasvu, siis jääb mulje, et meie ettevõtted töötavad suhteliselt madala tootlikkusega,“ kommenteeris Raie ning lisas, et kriisi käigus oleme siiski hästi hakkama saanud kulude juhtimisega.

Eesti Innovatsiooni Instituudi juhataja Lauri Nirgi sõnul on tootlikkus aktuaalne teema. „Eesti 2009 aasta eesmärgiks oli, et tootlikkuse protsent oleks 69 EL keskmisest, aga see ei õnnestunud. Ebaõnnestumise põhjuseks on majanduslangus,“ lausus Nirgi.

Eesti Konjunktuuriinstituut (EKI) majandusuuringute sektori teadustöötaja Tanel Rebane rääkis tööstussektori kitsaskohtadest mikrotasandil. Ta märkis, et kui võrrelda mitte-eksportivaid ettevõtteid eksportivatega, siis nende kasum on umbes poole väiksem.

„Eksportivad ettevõtted on alustanud oma investeeringuid varem ja seega on nad tulevikus edukamad ja taastuvad kriisist palju kiiremini,“ märkis Rebane.

 

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara