Metallitöö ettevõtte juht: suuremad investeeringud on ooterežiimil

Meie oleme tänavu investeerinud rohkem kui mullu, kommenteeris metallitöötlemise ettevõtte ASi Paide Masinatehas juhataja Jaan Meikup statistikaameti tänast teadet ettevõtlussektori majandustulemuste kohta.

„Eelmine aasta oli teadmatus ikka väga suur ja me peatasime kolmandas kvartalis investeeringud,“ rääkis Meikup ning lisas, et taas alustasid nad investeeringutega ehk esitasid tellimused uute seadmete soetamiseks tänavu suvel.

Statistikaameti teatel suurenesid ettevõtlussektori müügitulu, kulud ja kogukasum tänavu kolmandas kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes. Samas oli ettevõtete investeerimisaktiivsus jätkuvalt madal. Ettevõtted investeerisid tänavu kolmandas kvartalis 5,7 miljardit krooni, mis oli viiendiku võrra vähem kui 2009. aastal samal ajal. Suuremad investeerijad olid energia- veondus-, laondus- ning töötleva tööstuse ettevõtted, kes tegid enam kui poole ettevõtte koguinvesteeringutest. Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga suurenesid vaid investeeringud masinate ja seadmete soetamiseks, edastas statistikaamet.

Paide Masinatehas investeerib tänavu kokku umbes viis miljonit krooni. „Seoses osa tellimuste muutumisega muudame tehnoloogiaid ja vahetame välja mõned seadmeid,“ täpsustas Meikup. „Et olla efektiivselt turul. Tänase päeva võtmesõna on ju efektiivsus.“

Meikupi sõnul on nad investeeringute tegemisel olnud pikalt nö. ooterežiimil ja jälginud teraselt turuolukorda. „Teatud investeeringute puhul peab olema väga ettevaatlik,“ hoiatas Meikup. „Sest kui sa teed suure investeeringu valel ajal, siis see ei pruugi tagasi teenida ja sa ei püsi enam konkurentsis. Tuleb jälgida väga täpselt, et investeering oleks optimaalse suurusega ja samas jälgida, et efektiisuse pool oleks võimalikult hea.“

 

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara