Täna allkirjastab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas Pariisis lepingu Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA).
Euroopa koostööriikide kava leping (PECS) annab Eesti ettevõtetele ja teadusasutustel võimaluse osaleda kõrgtehnoloogilises arendustöös, luua uusi töökohti ning on üheks allikaks teadmiste mahukale ekspordile. PECS projektide esimese vooru rahaline maht ulatub 2,8 miljoni euroni, teatas ministeerium.
Eestis tegutseb kosmosevaldkonnas mitmeid ettevõtteid, näiteks Regio, Myoton, Modesat, Vertex Estonia, samuti Tartu ülikool ja Tallinna tehnikaülikool.
Eesti ja Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) kokkulepe sõlmiti 10. novembril 2009, selle alusel sai Eesti ESAga koostööd tegeva liikme staatuse. Leping andis Eestile õiguse hakata ette valmistama ettevõtete ning teadus- ja haridusasutuste koostööprojekte kosmosetehnoloogiate ja nende maapealsete rakenduste kasutamiseks.
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.