Virumaa aiamajade tootja võlad küünivad saja miljoni kroonini

Lääne-Virumaal tegutsenud aiamajade tootja, pankrotistunud ASi Boxer Puidu Eksport võlakoorem ulatub pankrotihalduri Terje Eipre andmeil vähemalt 100 miljoni kroonini. 

Eile kinnitasid Boxer Puidu Ekspordi võlausaldajad pankrotihalduri ning saab hakata vara müüma, ütles Eipre. Harju Maakohus kuulutas Boxer Puidu Ekspordi pankroti välja 19.05.2010.

Eipre ütles, et võlgniku poolt esitatud andmete kohaselt on võlgnikul kohustusi erinevate võlausaldajate ees kokku vähemalt 100 miljoni krooni eest. „Oma nõudeavaldusi on seisuga 07.06.2010.a. esitanud 103 võlausaldajat kogusummas 95,8 miljonit krooni,“ täpsustas Eipre ja lisas, et see summa võib suure tõenäosusega suureneda võlausaldajate poolt esitatavate viivis-, intressi- ja leppetrahvinõuete arvelt.

Eipre andmeil moodustab võlgniku vara jääkväärtus ligi 41 miljonit krooni. Vara täpsem turuhind selgub müügi käigus.

Boxer Puidu Ekspordil oli kaks tehast – Laekveres ja Tamsalus – ning ettevõte tootis aiamaju ja höövelmaterjali. Peaaegu kogu toodang läks eksporti, peamiselt Prantsusmaale, Hollandisse ja Saksamaale.

Boxer Puidu Ekspordi asutasid 1993. aastal Saksa ärimehed Laekvere valda. Kümme aastat hiljem omandas puidufirma Valery Sikorskiy, kellel olid tihedad sidemed Venemaa puidutööstuses. Boxer Puidu Eksport oli kaua aega Laekvere valla suurim tööandja.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara