Kaks kuud tagasi pidi Eesti avama 35 protsenti oma elektriturust, kuna Euroopa direktiiv seda nõudis, Eesti Energia hinnangul on aga elektriturust hetkel avatud vaid 29 protsenti.
Ka elektri hind börsil on olnud oodatust madalam. Kuid 95% firmadest, keda elektrituru avanemine puudutas, sõlmisid Eesti Energiaga kahepoolsed lepingud ja maksavad nagunii elektri eest kõrgemat hinda, kui börs pakub, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Elektrit pidid avatud turult hakkama ostma 1.aprillist alates firmad, kes tarbivad elektrienergiat aastas rohkem kui 2 gigavatt-tundi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsiamet uurib praegu, kas Eesti avas elektriturust 35% nagu Euroopa Liidule lubanud on või osutus avatud turuosa plaanitust tõepoolest väiksemaks.
Aprillis suurtarbijatele avatud elektriturul on esimese kuue kuuga ostetud elektrikogused kolmekordistunud. Septembris moodustas elektribörsilt ostetud elekter Eesti siseriiklikust tarbimisest juba 38 %.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.