ELi energiavolinik teeb esimese visiidi Venemaale

Euroopa Liidu energiavolinik Günther Oettinger alustab täna kolmepäevast visiiti Venemaal, osaledes reedel muuhulgas NordStreami gaasitoru ehitustööde algust tähistaval tseremoonial.

„Koostöö Venemaa valitsusega on üks mu prioriteete,“ ütles sakslasest volinik täna tehtud avalduses. „Sel põhjusel külastan energiavolinikuna esimese riigina väljaspool Euroopa Liitu just Venemaad. Venemaa on Euroopa strateegiline partner ning me loodame oma vastastikusel usaldusel tuginevaid energiasidemeid veelgi parandada,“ ütles Oettinger.

Visiidi käigus, mille keskne teema on kahepoolne energiakoostöö, kohtub volinik Venemaa asepeaministri Igor Setšini, energiaministri Sergei Šmatko ning Gazpromi juhi Aleksei Milleriga.

Volinik peab ettekande Moskva rahvusvahelisel energiafoorumil ning osaleb reedel Portovajas pidustustel, mis tähistavad NordStreami gaasijuhtme ehitustööde alustamist.

ELi nafta- ja gaasitarbimine kasvab ning sel ja energiajulgeoleku kindlustamise põhjusel tervitab EL NordStreami taolisi projekte, teatas komisjon tänases pressiteates. Torujuhe on arvatud kogu Euroopa huvides olevate projektide hulka.

Venemaa arvele langeb praegu 44,5% kogu ELi imporditavast gaasist ning 33% naftast. Venemaa gaasiekspordist moodustab ELi osakaal 70% ning naftaekspordist 88%.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara