Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Odav puidutoore lubab kasumlikult müüa
Praegu, kui puidutoore on käes odavamalt
kui kunagi varem, muutub iseäranis oluliseks sellele lisandväärtuse andmine, et
tooteid saaks võimalikult suure kasumlikkusega müüa.
Palkmajasid valmistava OÜ Hobbiton tegevjuhi Andrus Prangli sõnul on puidu väärtustamiseks mitmeid võimalusi. "Pelgalt laudade saagimisega puidule palju väärtust juurde ei anna," märkis ta. "Üks kasulik tööstusharu Eestile on palkmajade ja puitsõrestikmajade valmistamine," lisas Prangli.
Puidust mänguasjade tootmisega tegeleva FIE Peeter Seene arvates tuleks puidule lisaväärtuse andmiseks sellest midagi reaalselt valmistada, mitte materjali üksnes palgina maha müüa. "Asju tuleks rohkem teha ja otsida erinevaid turgusid," kinnitas ta. "Olen tähele pannud, et mõnikord tulevad Eestis toodetud puitesemed ringiga Saksamaa kaudu siia tagasi – see on kummaline," lisas Seene.
Metsanduse spetsialistid on seisukohal, et
kodumaine metsa- ja puidutööstus ning puidul baseeruv energeetika on Eesti metsa
majandusliku väärtuse tagaja.
Käiberaha nappuse käes vaevlev puidutööstus
vajab edukaks tegutsemiseks uusi nišše, ettevõtjate hinnangul on pankade jäiga
laenupoliitika tõttu barjäärid neisse sisenemiseks aga liiga kõrged.
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.