Hinnatõus tabab jõhkraimalt keskkütte kasutajat

Kui liita kokku suuremad viimase aja
hinnatõusud, siis Tallinna näitel tabavad need konkurentsitult enim tavalises
keskküttega ja natuke juba aegu näinud paneelmajas elavat inimest, kirjutas
postimees.ee

Postimees.ee mitme tegeliku majapidamise kuuarvete põhjal tehtud analüüs näitas, et tüüpiline Õismäel 3-toalises korteris elav 4-liikmeline pere võib arvestada tuleva aasta märtsis ligi 730 krooni suurema kuuarvega kui aasta varem.

See teeb aastaseks summaarseks hinnatõusuks 35 protsenti - senise 2057-kroonise arve asemel tuleb valmis olla 2786 krooni maksmiseks.

Suurim raharöövel on ka uuel aastal küttehind, mis kerkib eelkõige gaasihinna tõusu toel. Senise 1116 krooni asemel tuleb vaatlusalusel perel tarbimismahu samaks jäämisel loovutada 1754 krooni.

Aastaga tõusis nimelt Tallinna Kütte pakutav küttehind 57 protsenti - kõigepealt tänavu aprillis ja teist korda täna, 4. oktoobril.

Samas tempos on kasvanud ka vee soojendamise tasu. See arvutatakse reeglina soojendatud vee kuupmeetrite, kindla koefitsiendi ja küttehinna korrutisena ning kuna kaks esimest tegurit ei muutu, määrab kasvutempo just küttehind.

Vesi kallineb 12,8 protsenti, nõudes pere eelarvest varasemale lisaks 22 krooni. Elekter kallineb 2008. aasta algusega võrreldes kokku ligi kümnendiku, nõudes senise 156 asemel 172 krooni.

Lihtsuse mõttes on antud näites arvestatud, et ülejäänud komponentide (tehnohooldus, prügivedu, remondifond jne) hind aastaga ei muutu. Kui aga needki peaks (näiteks inflatsiooni mõjul) tõusma, käriseks kahe märtsikuu arvete vahe veelgi suuremaks.

Osale arutelus

  • Liis Kängsepp

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara