OPEC: maailma naftanõudlus kasvab veel 50%

Maailma naftat eksportivate riikide liidu
OPEC hinnangul kasvab nõudlus nafta järele kogu maailmas aastaks 2030 praegusega
võrreldes 50% võrra, tõusu veavad arenevad riigid.

Oma 2008. aasta maailmaturu ülevaates märkis OPEC, et piisavate naftareservide ja maardlate kasutamise uute meetodite abil suudavad tootjad nõudlust ka rahuldada, kirjutas BBC.

Liit süüdistas praegustes kõrgetes naftahindades nõrka USA dollarit ja spekulante. Kriitikute hinnangul on hinnatõusus aga süüdi just OPEC ise, mis keeldub tootmisvõimsusi tõstmast.

OPECi hinnangul on aastatepikkune periood, mil nafta hind oli madal, viinud selleni, et sektor on alafinantseeritud, mistõttu ei suudeta ka kasvavat nõudlust rahuldada. Nõudluse taga on liidu sõnul arenevad turud, nt Hiina.

"Madalad hinnad olid naftatööstusele halvad ja pikemas perspektiivis olid need halvad ka tarbijaile,“ seisis aruandes.

Pärast aruande avalikustamist ütles OPECi peasekretär Abdullah al-Badri, et OPEC pumpab praegu enam kui piisavalt naftat, kavatseb aga septembris toimuval järgmisel liidu kohtumisel pakkumisnumbrid üle vaadata.

Samas seisis raportis, et 2012. aastaks võib nõudlus nafta järele langeda 31 miljonile barrelile päevas ehk praegusest madalamale tasemele, kuna Euroopa ja USA püüavad oma sõltuvust naftast vähendada. Praegu puuritakse maailmas toornaftat päevas umbes 80 miljonit barrelit. Toodangu tipphetk oli 2005. aasta, mil päevas puuriti u 85 miljonit barrelit naftat.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara