• 16.03.08, 17:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Majandusteadlane ennustab Gazpromile ja Rosneftile rahakriisi

Venemaa energiapoliitika instituudi president Vladimir Milov kirjutas gazeta.ru's, et riigi energiaettevõtted Gazprom ja Rosneft võivad vaikimisi kalduda rahakriisi, sundides valitsust pääseteed leidma.
Korporatiivne võlgnevuse probleem on majandusteadlasi juba mõnda aega muretsema pannud. Milov kirjutas, et globaalne krediidikriis jätkub ning on täiesti arvestatav, et pangasüsteemis tekib likviidsuse kriis.
Milovi sõnul on Gazprom ja Rosneft võlgade kogumise tšempionid – eelmise aasta kolmanda kvartali võlakoorem oli kokku enam kui 85 miljardit dollarit, mis on umbes 20 protsenti Venemaa riigivõlast.

Seotud lood

Uudised
  • 24.04.08, 15:21
Gazprom pani paika tootmismahud 2020. aastani
2020. aastaks suurendab Gazprom gaasitootmist 650–670 kuupmeetrini, vahendas Finam-Light. Pool sellest gaasist tuleb uutest leiukohtadest.
Uudised
  • 10.05.07, 13:23
Rosneft tõusis Venemaa suurimaks naftatöötlejaks
Vene riiklik naftakompanii Rosneft tõusis peale viimaste Yukose varade omandamist Venemaa suurimaks naftatöötlejaks.
Uudised
  • 05.03.08, 14:56
Ukraina peaminister käskis Gazpromile võla ära maksta
Ukraina peaminister Julia Tõmošenko ütles täna, et annab Ukraina riiklikule kütusekompaniile Naftogaz korralduse Gazpromile tasumata võlg kokku arvestada ja ära maksta, vahendas RIA Novosti.
Uudised
  • 28.04.08, 16:19
Mihkelson: Romano, ärge tehke seda!
Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liige Marko Mihkelson kutsub oma blogis Itaalia lahkuvat peaministrit Romani Prodit üles mitte liituma Gazpromi meeskonnaga.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele