Strandberg: tegu on tuumareaktori müügikampaaniaga

Erakonna Eestimaa Rohelised juhatuse liige
ja eestkõneleja Marek Strandberg kritiseeris täna erakonna nimel tuumajaama
ehituse plaani öeldes, et Eestis pole nii suurt energia nõudlust ning
tuumaenergia pole odav. Erakond kahtlustab, et tegu on tuumareaktori
müügikampaaniaga.

Strandberg märkis, et tuumajaamad raiskavad kütust ja reostavad keskkonda ning, et täna puudub maailmas mõistlik ning ohutu viis tuumajäätmete käitlemiseks.

Ta rääkis, et kui võrdleme Eestit Soomega, mis on rasketööstusriik, siis meil sellist energeetika nõudlust pole ning seetõttu pole tuumajaama rajamine mõistlik.

Erakond on veendunud, et põlevkivi mõistlik kasutamine ja taastuvate energiaallikate ning säästliku energiatarbimise soodustamisega on võimalik tagada Eesti energeetiline sõltumatus ning katta energiavajadused vähemalt pooleks sajandiks.

Samas rõhutas ta, et riigid, kus praegu kasutatakse tuumaenergiat on kõrgtehnika kultuuriga riigid ning kaitsevõime on neis märkimisväärne, Eestis see aga puudub. „Rõhume, et pigem aeg maha võtta ja vaadata tehnoloogia arenguid,“ ütles ta.

Stranberg imestas, et miks äkki selle ideega välja tuldi. "Eestis on pead tõstnud tuuma kommuun nagu mõni müügikampaania,“ lisas ta.

Strandbergi sõnul pole ka tuumakütuse hind on odav. "Tuumakütuse hind on viimase paari aasta jooksul maailmaturul tõusnud vähemalt 3,5 korda ning ilmselt kallineb tulevikus üha enam."

„Meil on põhjust kahtlustada, et täna ei toimu sisuline energeetika arutelu, vaid tuumareaktori müügikampaania,“ ütles Strandberg.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara