OPEC pani nafta hinna hüppama

Naftabarreli hind hüppas täna taas ülapoole
90 dollari taset pärast seda, kui Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon
(OPEC) otsustas mitte suurendada tootmist.

Brenti segu jaanuarilepingute hind oli kella neljaks kerkinud Londoni rahvusvahelisel börsil 1,6 protsendi võrra 90,93 dollarini barrel.

„Meie positsioon on selline, et pakkumine ja nõudlus on tasakaalus ning naftahulga suurendamiseks pole vajadust,” kommenteeris naftakartelli otsust Iraani naftaminister Gholamhossein Nozari. Talle sekundeeris OPECi peasekretär Abdullah al-Badri, kelle sõnul ei ole nafta hinnal mitte mingisugust põhjust tõusta, sest musta kulla laovarud on piisavad. „Pole mingit põhjust, et hinnad läheksid üle 100 dollari taseme,” lausus ta.

Mõned naftakartelli liikmesriigid jagavad siiski tarbijariikide muret, et liigkõrge nafta hind mõjub globaalsele majanduskasvule pärssivalt ning lõpptulemusena ka nafta hinnale. Aga valdava osa ministrite seisukoha kohaselt ei suuda nad hinda kontrollida ning see on pigem turuspekulantide pärusmaa.

Järgmine kord kohtub OPEC 1. veebruaril, mil vaadatakse tootmispoliitika taas üle.

OPEC kehtestas tootmiskvoodid organisatsiooni uutele liikmetele Angoolale ja Ecuadorile. 12 liikmesriigi kogutoodang (ilma Iraagita) on 29,67 miljonit barrelit ööpäevas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara