Eesti Energia jättis elanikud ja lasteaia kaheks ööpäevaks elektrita

Täna hommikul kell 10.45 said elektri
tagasi Tallinna kesklinnas Suur-Ameerika tänava piirkonnas teisipäeva
hommikupoolest saati vooluta olnud majapidamised ja lasteaed.

Elektrikatkestuse põhjustas kaabli vigastamine kaevetöödel Suur-Ameerika 35 hoone hoovialal, teatas Jaotusvõrk.

Töid teostanud ettevõttel puudus kaevetöödeks kooskõlastus, mistõttu edastab Jaotusvõrk ebaseadusliku kaevetegevuse juhtumi menetlusse ka Tehnilise Järelvalve Inspektsioonile. Kaevetöid teinud ettevõte võib reeglite eiramise eest saada trahvi kuni 50 000 krooni.

"Elektrikatkestuse pikkuse tingis harva esinev juhtum, kus peale keskpinge kaabli kaudu toite taastamist ilmnesid parandustööde käigus madalpinge kaablil rikked viies erinevas kohas. Rikete parandamised eeldasid kaevetöid kõikides nimetatud kohtades kuni kolme meetri sügavuselt. Rikkekohtades paigati kaablit üheksa erineva liitemuhvi abil. Parandustöid teostati lisaks päevasele ajale ka mõlemad ööd," ütles Jaotusvõrgu pressiesindaja Kristjan Hamburg.

Elektrivarustuse taastamist raskendas Hamburgi sõnul ka asjaolu, et tegemist on vanal pingesüsteemil toimiva elektrivarustusega. Kaasaegse ja töökindla elektrivarustuse tagamiseks on vajalik hoonetesiseste elektrivõrkude renoveerimine ning seejärel maakaablite ja alajaamade vahetus. Jaotusvõrk on valmis kohe pärast hoone omanikega kokkuleppimist investeeringuid ka teostama.

"Jaotusvõrk mõistab katkestusest tingitud klientide õigustatud pahameelt. Vabandame kõigi klientide eest ning soovime kompenseerida tekkinud otsese varalise ning moraalse kahju," ütles Hamburg.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara