Suri Anita Roddick, Body Shopi asutaja

Anita Roddick, kes asutas kosmeetikatoodete
keti Body Shop ja lõi nii kosmeetikatööstusele "rohelise alternatiivi",
suri esmaspäeval ajuverejooksu tagajärjel 64 aasta vanuselt.

Anita Roddick, kes lootis, et suudab oma looduskosmeetikatoodete keti müügiga Prantsuse hiiule L'Oreal muuta suurt äri seestpoolt, põdes juba aastaid C-hepatiiti, mille tagajärjel oli tal omakorda tekkinud maksatsirroos. Nakkuse sai ta vereülekande ajal 1971. aastal, kirjutas Financial Times.

C hepatiit "andis mulle selge teadmise surelikkusest, mis mitmel moel muudab elu eredamaks ja vahetumaks," ütles Roddick, lisades, et haigus oli teda pigem kannustanud "veelgi kindlameelsemalt oma eluga edasi minema".

Eile õhtul teatas Body Shop, et Anita Roddick oli ettevõtte "süda ja kirg". "Ei ole liialdus öelda, et Roddick muutis oma sotsiaalse vastutuse ja keskkonnakampaaniatega kogu ärimaailma."

Briti peaminister Gordon Brown ütles järelehüüdes: "Selle riigi ühe kõige edukama ärinaisena oli ta inspiratsiooniks paljudele naistele, kes on unistanud oma ettevõtte loomisest ja arendamisest."

1942. a sündinud Anita Roddick asutas Body Shopi 1976. aastal. Ainult looduslike koostisainete kasutamine ning loomkatsete vältimine, keeldumine kättesaamatute iluideaalide püstitamisest ning veendunud pühendumine keskkonnakaitsele - kõik see kannustas ettevõtte ja selle populaarsuse kasvu.

Roddick oli aastaid traditsioonilise kosmeetikatööstusega vastasseisus. Nii tekitas see suurt furoori, kui ta 2006. aastal oma kosmeetikaketi Body Shop Prantsuse L'Orealile 652 miljoni naela eest maha müüs.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara