Autolivi Eesti tütarfirma Norma lõpetas 2025. aasta väiksema käibe ja kasumiga, kuid lähiaastatel on ees suured muutused - alates tänavusest aastast koondus Autolivi Euroopa müük ja materjaliost Šveitsi ettevõttesse ning Norma hakkas sellele osutama tootmisteenust.
Turvavööde tootmine Norma tehases.
  • Turvavööde tootmine Norma tehases.
  • Foto: Erik Prozes
Ettevõtte aruande järgi väheneb müügitulu uue ärimudeli tõttu toodete materjali ostu ja müügi, transpordi ning pakendikulu võrra. 2025. aastal moodustasid need kulud 42,9 miljonit eurot ehk ligi poole Norma müügist.

Seotud lood

Uudised
  • 13.07.23, 11:03
Norma emafirma suurkoondamine esialgu Eestit ei puuduta
Autode turvavarustust tootev Autoliv koondab üle tuhande töötaja, esialgsete teadete kohaselt koondamised Normat ei puuduta.
Uudised
  • 31.08.20, 08:54
Turvavööde tootja Norma kasvatas kasumit
Turvavöösid tootva Norma käive jäi läinud aastal 2018. aastaga võrreldes samale tasemele, ent kasum kasvas veidi, selgub Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandest.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.26, 14:50
Kuidas vähendada robotliinide energiakulu vaakumtehnoloogia abil
Tootmisettevõtetes otsitakse üha enam lahendusi, mis aitaksid vähendada käsitööd, muuta protsesse stabiilsemaks ja parandada töötajate ergonoomikat. Üks võimalus selleks on vaakumtehnoloogia, mida kasutatakse järjest laiemalt nii robotiseeritud tootmisliinidel, pakendamises kui ka materjalikäsitluses.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele