(Sisuturundus) CM: säästlik projekteerimine eeldab konkurentsivõimelise materjali kasutamist

Hoolikalt läbimõeldud joonised võimaldavad projekteerijal luua põnevaid ja unikaalseid lahendusi, mis ei pruugi olla tavaprojektidest sugugi kallimad. Võrreldes teiste ehitusmaterjalidega annab projekteerijale ning töö tellijale mitmest küljest konkurentsivõimelisema kujunduslahenduse näiteks alumiiniumprofiil.

 „Kuigi alumiiniumprofiili kilohind on kõrgem kui näiteks terase oma, teevad selle erinevuse tasa teised eelised: vabadus anda materjalile just vajalik kuju, mis tagab ühtlasi lõpptoote kvaliteedi, esteetiliselt kena pind, matriitside madal maksumus, madalad töötlemiskulud, kerge kaal ja suur vastupidavus, pikk kasutusiga ja minimaalne hooldamine ning kerge ümbertöödeldavus,“ loetleb Sapa Profiilid ASi juhataja Raigo Rätsep.

Hoolikalt läbimõeldud joonised võimaldavad projekteerijal mõjutada kulutõhususega seotud tegureid nagu sulam, kuju, kaal meetri kohta, pinnaklass, väsimustugevus, pinnatöötlus, mehaaniline töötlemine ja ümbertöötlemine.

Rätsep lisab, et pressitud toote jaoks õiget sulamit valides tuleb silmas pidada mitmeid asjaolusid. „Nende hulka kuuluvad nõuded vastupidavusele, pinna kvaliteet, sobivus dekoorvärvimiseks, vastupidavus oksüdeerumisele, töötlemisviis kas siis lõikamise või painutamise näol, keevitatavus ja kulutõhusus,“ selgitab ta. „Kõrglegeeritud alumiiniumsulamid on mõnevõrra kallimad ja neid on raskem pressida. Seega ei peaks eelistama sulamit, mis on reaalsest vajadusest tugevam.“

Samas soovitab ta kasutada täiel määral ära võimalust anda profiilile kuju, sest see vähendab vajadust lisatöötlemise järele ja lihtsustab lõpptoote kokkupanemist. „Oluline on mehhaaniliselt anda profiilile kuju, mis nõuaks võimalikult vähest järeltöötlust. Pressimisel saab profiili lahendusele lisada mitmeid funktsionaalseid detaile nagu kruviaugud, sooned ja klamberliited. Kusjuures profiili läbilõige olgu võimalikult lihtne.“

„Hästi läbimõeldud struktuur võib vähendada kaalu meetri kohta – see tähendab tihti ka madalamaid kulusid. Hinda mõjutab ka pinnaklassi valik: mida siledam pind, seda suuremad tootmis- ja töötlemiskulud, sest vorme tuleb hoolikamalt kontrollida ja aeglasemalt töödelda. Seega tuleks hoolikalt järele mõelda, millised pinnad jäävad nähtavale ning vajavad peenemat töötlemist,“ lisab Rätsep.

Alumiiniumi ümbertöötlemine nõuab suhteliselt vähe energiat. Tuleks meeles pidada, et poltide ühenduskohad ja teised detailid, mille valmistamisel on kasutatud muid materjale kui alumiinium, võivad ümbertöötlemist raskendada.


Allikas: Sapa Profiler AB projekteerimiskäsiraamat

Artikli ilmumist toetas:

Sapa Profiilid AS
Mõigu Tehnopark
Sära tee 4/6
Peetri küla Rae vald
Harjumaa ESTONIA 75301
Tel +372 651 2991
Faks +372 651 2990
http://www.sapagroup.com/ee/sapa-profiilid-as/

 

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara