Tehnoloogia osakaalu kasvamine on teinud elektroonikatööstusest positiivse sektori, kirjutab Stoneridge Electronics AS tegevjuht Ardo Asperk värskes Äripäeva infopanga elektroonikatööstuse konkurentsiraportis. Kasumlikkus peab aga olema jätkuvalt fookuses.

- Stoneridge Electronics tegevjuht Ardo Asperk.
- Foto: Raul Mee
Nagu teada, siis koroonakriisi tagajärjel saabus elektroonikatööstusesse komponendikriis, sest suured elektroonikakomponente tootvad tehased suleti ja nõudluse ümberjagamine eri sektorite vahel – näiteks koduse meelelahutuse vajaduse kasv – põhjustas häireid kogu ahelas. Tundub, et see ajajärk on hetkel möödas. Kui ennustus on olemas, on komponente piisavalt saada.
Äripäeva Infopanga värske elektroonikatööstuse konkurentsiraportiga saab tutvuda
SIIN.
Vahepealsel ajal kaks korda pikenenud tarneaeg ja kordades tõusnud hinnad on oma rallitamise lõpetanud ning stabiliseerunud. Hinnad on küll kallimal tasemel, kuid stabiilsed ja ennustatavad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praegune aasta tuleb summaarselt tõenäoliselt kehvem kui eelmine, kuid hetkel ei ole näha ka midagi väga kriitilist, ütleb Eesti Elektroonikatööstuse Liidu juht Arno Kolk värskes Äripäeva Infopanga elektroonikatööstuse kvartaliraportis.
Stoneridge´i Tallinna tehas saab kogu kontserni kaasaegseima SMT-tootmisliini. Maailmaklassi kuuluvate tippseadmete kasutamine võimaldab jälgida kõige karmimaid elektroonikatööstusele esitatud nõudeid.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.