Harju Elektri asutaja Endel Palla: kõige uhkem olen selle üle, et viisin tööstusfirma sotsialismist kapitalismi ilma koondamisteta
Börsifirma Harju Elektri nullist üles ehitanud 83aastane Endel Palla naudib praegu pensionipõlve, kuid ta on ka aktiivne börsiinvestor, kes pani kevadel üksnes dividendidena ligi pool miljonit eurot taskusse.
Harju Elektri nullist üles ehitanud ja nüüd pensionipõlve pidav Endel Palla. Foto: Eiko Kink
Endel Palla omab ettevõttest Harju KEK 10% suurust osalust. Harju KEK omab Harju Elektrist 30% ehk umbes 5,6 miljonit aktsiat. Palla kõrval teine Harju KEKi suurem omanik on Tiina Kirsmäe, kes omab ettevõttest pea 13%.
Algab konkurss „Aasta tehas 2025“, mille eesmärk on tunnustada tehaseid, mis aina enam liiguvad targa tootmise poole ning hoiavad fookuses efektiivsust ja tehnoloogilist arengut. Kandidaate saab esitada kuni 31. jaanuarini 2025.
Harju Elektri uus kasvusammas on komponendid andmekeskuste jaoks, kus lõpptellijad on tehnoloogiahiiud nagu Meta, Google ja Microsoft, rääkis ettevõtte juht ja aasta töösturi nominent Alvar Sass.
Tehnoloogiaettevõte Krakul ja elektriseadmete tootja Harju Elekter alustasid koostööd elektriautode laadimisvahendite arendamisel, eesmärk on välja töötada uuenduslik vahelduvvoolu laadija.
Tallinna börsil noteeritud Harju Elektri jaoks jätkus tellimusmahu langus ka kolmandas kvartalis, mistõttu on ettevõte aasta jooksul koondanud 115 töötajat.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.