Rakendusuuringute programm toetab innovatsiooni ja võimaldab ettevõtetel kasvatada oma tulu, arendades uusi või senisest oluliselt muudetud tehnoloogiaid, protsesse, tooteid või teenuseid. Toetuse maht ühe projekti kohta on kuni 2 miljonit eurot, mille abil saab luua ja testida prototüüpe ning läbi viia esmaseid valideerimisi.
Eesti ettevõtetes on teadus- ja arendustegevuste üheks suurimaks kitsaskohaks on puudus protsessiinseneridest tööstuses, mis saab lähiajal ka väga tõsiseks takistuseks kõrgema lisandväärtusega toodete arendamiseks ja turule toomiseks, tõdeti ettevõtjate rakendusuuringute nõukojas.
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse rakendusuuringute programmi (RUP) viiendas voorus said uudsete tehnoloogiate arendamiseks toetust 15 ettevõtet kogumahus 18,3 miljonit eurot.
EASi ja KredExi ühendasutus avab 13. veebruaril rakendusuuringute programmi (RUP) järjekorras kuuenda toetusvooru teadmusmahukate tootearendusprojektide ja rakendusuuringute elluviimiseks. Vooru eelarve on 15 miljonit eurot ning maksimaalne toetus ettevõtte kohta 2 miljonit eurot.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.