Toiduainetööstuses on suurima maksuvõlaga tegevusala lihatööstus, selgus regionaal- ja põllumajandusministeeriumi andmetest.

- Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Lihatööstuse maksuvõlg on suurem kui esikümne ülejäänud ettevõtetel kokku.
- Foto: Valmar Voolaid
Regionaal- ja põllumajandusministeeriumi andmetel suurenesid 2023. aastal toidu- ja joogitööstuse maksuvõlad 0,6 miljoni euro võrra. Maksuvõlglaseid oli toidu- ja joogitööstuses 229 ja nende võla summa suurenes 0,8 mln euro võrra, olles kokku 6,3 mln eurot ehk 2,0 % deklareeritud maksusummast, 87% moodustas toiduainetööstuse ning 13% joogitööstuse maksuvõlg.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Energeetikasektori ettevõtete maksuvõlg kokku oli juuli seisuga 247 814 eurot ja see kahanes juuniga võrreldes 6,9%, selgus Äripäeva Infopanga värskest energeetika aastaraportist.
Äripäeva Infopanga mööblitootjate sektori raport sai valmis mai lõpus ja sektori kümme suuremat maksuvõlaglast on seal ära toodud tänavu 1. aprilli seisuga. Maksu- ja tolliameti juuni alguse andmeid võrreldes selgus kümne suurema maksuvõlglase kohta, et enamikul neist on maksuametiga koostöös tehtud tasumisgraafik.
Kuigi tööstusvaldkonnas on probleemid suured, jõudis 130 suurema maksuvõlglase sekka vaid 32 tööstusvaldkonna ettevõtet.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.