Liidu arengusuundi arutati Eesti Rohetehnoloogia Liidu nõukogus. Ühiselt tõdeti, et puhta tööstuse areng ja konkurentsivõime on Euroopa Komisjoni järgmise viie aasta plaanides prioriteetsel kohal. Riigid üle maailma on oluliselt panustamas puhta tööstuse arendamisse ja rohetehnoloogiate kasutuselevõttu.
Eesti Rohetehnoloogia Liidu ja EIS-i korraldatud esimedel roheenergeetika ettevõtete ekspordivajaduste kaardistusel tehti ettepanek füüsilise demokeskuse rajamiseks.
Puidupõhised biotooted saavad tulevikus asendada naftapõhiseid ning biorafineerimises on Eestil tugev majanduslik potentsiaal nii teadus- ja arendustegevuses kui ka tootmises, selgub Arenguseire Keskuse lühiraportist “Puidu biorafineerimine: hetkeseis ja väljavaated”.
Süva- ja rohetehnoloogiate arendamisele annavad Euroopas hoogu järjest karmimad regulatsioonid ning inimeste ootused keskkonnasäästlike ja innovaatiliste tehnoloogiate kiiremaks kasutuselevõtuks.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.