Eesti tehnoloogiaettevõtjad kavatsevad tuhandeid lapsi inseneriusku pöörata
Eesti tehnoloogiaettevõtted on koos partneritega käivitanud üle-eestilise programmi, et kutsuda üle 10 000 koolilapse õppima ja tööle inseneeriavaldkonda, kus palgad on kõrged, aga mille tööjõupuudus ähvardab Eestit järgmise majanduskriisiga.
Noortele on tehnoloogiat ja inseneeriat käinud tutvustamas ka Merkuuri mobiilne töökoda.
Foto: Merkuur
Kutsekoja OSKA uuringu kohaselt valitseb Eestis inseneride ja teiste tehnilise kõrgharidusega spetsialistide tõsine puudus ning nende järelkasv on kriitiliselt väike. Tervelt kolmandik spetsialiste, kelle töö läheks pea täielikult ekspordiks ja kasvataks eestlaste jõukust, jääb puudu. Vastavate erialade populaarsus kutse- ja kõrgkoolides on viimastel aastatel lausa langenud.
Eestis käivitub Inseneriakadeemia, mille eesmärk on vähendada tööjõuturul inseneride põuda, samuti suurendada tehnikaerialade lõpetajate arvu nii kõrg- kui kutsekoolides.
Eesti Inseneride Liidu värske analüüsi kohaselt ei ole Eestis süsteemset plaani majanduskasvu takistava inseneride põua lahendamiseks, aga meiega samal ajal probleemi teadvustanud Leedu on juba oma haridussüsteemi oluliselt muutmas.
Eesti majandust vaevava IT- ja targa tööstuse spetsialistide põua leevendamiseks avavad Tartu Rakenduslik Kolledž (VOCO) ja Tartu Kunstikool uudse kestlike tehnoloogiate keskhariduse õppekava, kus õpe toimub tööelule sarnastes tiimides.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.