Veljo Konnimois: uutele turgudele pääsemiseks tuleb olla varasemast nutikam

Eesti tööstuse konkurentsivõime ei tugine enam odaval tootmisel. Oluliselt on tõusnud nii palgad kui ka tööstuste sisendhinnad. Seega on meil vaja leida uusi „võluvõtmeid,“ kuidas tõsta oma konkurentsivõimet ja pääseda uutele turgudele, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis masinatööstusettevõtte Radius Machiningu juht Veljo Konnimois.
Masinatööstuse Radius Machiningu juht Veljo Konnimois.
  • Masinatööstuse Radius Machiningu juht Veljo Konnimois.
  • Foto: Liis Treimann
Loe lisaks
Veljo Konnimois, Radius Machiningu asutaja.
  • 02.02.24, 12:00
Veljo Konnimois: Balkani ettevõtete konkurents võtab meilt tellimusi

Seotud lood

Saated
  • 18.03.24, 14:00
Tööstur: me ei räägi, mis on hästi, vaid paneme veel puid alla, ja see jõuab kiiresti välisturgudele
"Tööstusuudised eetris" saates pakume kuulamiseks aruteluringi 14. märtsil toimunud tööstussektori suursündmuselt „Tark tööstus 2024“.
Arvamused
  • 14.08.23, 13:46
Veljo Konnimois: töötukassa rahaga võiks koolitada tagurpidi
Ettevõtja roll ja vastutus ümberõppes peab suurenema
Töötukassa ümberõppe loogika tuleks pöörata teistpidi – esimene samm olgu tööotsija klapp tulevase tööandjaga ning alles siis koolitusprogrammi läbimine, soovitab Eesti Tööandjate keskliidu hariduse töörühma juht, ettevõtja Veljo Konnimois.
Uudised
  • 09.10.23, 17:26
Konnimois: hariduse rahapuudust leevendab koolivõrgu reform
Eesti Tööandjate Keskliidu hariduse töörühma juhi Veljo Konnimoisi sõnul tuleb valitsusel hariduskriisi süvenemise vältimiseks õpetajate palka oluliselt tõsta ja teha haridussüsteemi krooniline rahapuuduse leevendamiseks ära koolivõrgu reform.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele