Rohevesinikutehnoloogiad arendav Eesti ettevõte Elcogen kaasas suure strateegilise investori - USA energiatehnoloogiaettevõtte Baker Hughes. Erinevatest rahastusvoorudest on Elcogen kogunud 140 miljonit eurot Tallinnasse kütuseelementide tehase rajamiseks ja tehnoloogia arendamiseks.
- Elcogeni omanik ja juhataja Enn Õunpuu kavatseb Tallinna ehitada suure kütuseelementide tehase. Raha selleks on juba kogunenud. Foto: Raul Mee
Elcogeni on investeerinud mitmed maailma suurnimed - Hydrogen One Capital Growth, Hyundai ja Mirae, lisaks on saadud ka Euroopa Komisjoni projektitoetust. Baker Hugesi investeeringu suurust ei ole avaldatud, kuid portaali H2-view.com andmetel peaks see olema 31 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa tehnoloogiatootja Elcogen, kes pakub tõhusaid rohevesiniku ning heitevaba elektri tootmislahendusi, valiti Cleantech Groupi 2024. aasta Global Cleantech 100 nimekirja.
Rohelise vesiniku tootmise tehnoloogiat arendav Elcogen sõlmis koostööleppe Hyundai gruppi kuuluva ja ühtlasi maailma ühe suurima laevaehitajaga KSOE, et hakata arendama uuenduslikke rohelise vesiniku ja heitmevaba elektri tootmise süsteeme.
Rohelise vesiniku tootmise tehnoloogiat arendav Elcogen sai äsja 24 miljoni euro suuruse rahastuse vesinikuettevõtetesse investeerivalt HydrogenOne Capital Growthilt. Elcogen suunab rahasüsti eelkõige oma uue tehase ehitusse.
Eesti süvatehnoloogia ettevõtete käive kasvas mullu rekordilise 227,2 miljoni euroni, suurenedes võrreldes aasta varasemaga 14%. Süvatehnoloogia ettevõtted on riigile tasunud ka 45,1 miljonit eurot tööjõumakse, mida on 20% võrra rohkem kui aasta varem.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.