Tartu Ülikoolis alustas tööd loodus- ja täppisteaduste valdkonda kuuluv bioinseneeria instituut, mille direktori kohusetäitja on professor Mart Loog.

- Professor Mart Loog asus 1. jaanuarist juhtima Tartu Ülikooli bioinseneeria instituuti.
- Foto: Andres Tennus/Tartu Ülikool
Bioinseneeria instituut loodi Euroopa Komisjoni ja Eesti riigi toel meetme „Teaming for Excellence“ raames projekti DigiBio elluviimiseks, bioinseneeria arendamiseks ning teadmussiirde võimendamiseks. „Tänu DigiBio projektile saab instituudi, selle uute üksuste ja laborite ning partnerlussuhete toel välja arendada kestliku ja tipptasemel teaduskeskuse. Instituudi töö keskmes on biotehnoloogias kasutatavate rakkude geneetiline disain, nende konstrueerimine ja rakendamine,“ lisas Loog.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puidupõhised biotooted saavad tulevikus asendada naftapõhiseid ning biorafineerimises on Eestil tugev majanduslik potentsiaal nii teadus- ja arendustegevuses kui ka tootmises, selgub Arenguseire Keskuse lühiraportist “Puidu biorafineerimine: hetkeseis ja väljavaated”.
Seekordses saates "Rohepöörde praktikud" on luubi all metsa -ja puidutööstuse valdkond.
Eesti parimate ettevõtete auhinnagalal nimetati 2023. aasta parimaks ettevõtteks Tartu biotehnoloogiafirma Icosagen Cell Factory.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.