Euroopa tööstust, aga ka Euroopa Liidu kassat tahetakse toetada süsinikutollidega, mida on ettevõtetel kohustus deklareerida alanud oktoobrist, kuid millest nii mõnigi ettevõtlusliit pole veel midagi kuulnud.

- Raudrööbastest naelte ja kruvideni läheb terase sissevedu ELi-välistest riikidest peatselt deklareerimisele ja siis juba maksustamisele, ikka piki süsinikuheitme teket.
- Foto: Andras Kralla
Kõik Eesti ettevõtted, mis impordivad Euroopa Liidust väljastpoolt tsementi, rauda, terast, alumiiniumit, väetiseid, elektrit või vesinikku, peavad end keskkonnaametis möllima ning tehtud ostude kohta uue aasta algul süsinikudeklaratsiooni esitama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Parlamendis suutsid konservatiivid heitmekvootidega kauplemise reformi nii põhjalikult lahjendada, et frustreerunud oponendid hääletasid ootamatult kogu Fit for 55 paketi tagasi parlamendikomisjoni saatmise poolt.
Selle aasta juulis avaldas Euroopa Komisjon ambitsioonika seadusandlike muudatuste paketi „Eesmärk 55“. Muudatused on tulemas ka heitkogustega kauplemise süsteem (ELi HKS), mis on Euroopa Liidu kliimapoliitika keskne instrument, kirjutavad Advokaadibüroo COBALT partner Elo Tamm ja jurist Sonja Maria Roosson.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.