Kuidas 25 euroga oma ettevõtte innovatsioonivõimekust tõsta?
Innovatsioonijuhtimise standardid ISO 56000 ja 56002 on nüüd kättesaadavad ka eesti keeles. EASi tehnoloogiasiirde teenuste juht Siim Kinnas selgitab, millist väärtust rahvusvahelised innovatsioonijuhtimise standardid ettevõtetele pakuvad ja kuidas neid oma ettevõttes kõige paremini ära kasutada.
EASi ja KredExi ühendasutuse tehnoloogiasiirde teenuste juht Siim Kinnas. Foto: EAS
Kõigile neile, kes tahaksid oma uuendus- ja arendusprotsessid ettevõttes süsteemse juhtimise alla viia, on nüüd sulaselges ja kaunis eesti keeles loetavad innovatsiooni juhtimise parimat praktikat avavad standardid „EVS-EN ISO 56000:2021: Innovatsioonijuhtimine. Alused ja sõnavara“ ja „EVS-EN ISO 56002:2021. Innovatsioonijuhtimine. Innovatsioonijuhtimissüsteem. Juhised.“.
Pakun välja ühe kiirema ja teise pisut põhjalikuma meetodi, kuidas saada oma ettevõttest ja eelkõige innovatsiooni juhtimisest aus ülevaade, kirjutab EASi ja KredExi ühendasutuse innovatsiooniekspert Terje Kaelep.
Olenemata sellest, kas ettevõtte bränd, logo ja tunnuslause on juba televiisorist tuttavad ja lapsedki teavad seda une pealt või on tee suuremale tuntusele alles sillutamisel, tasub mõelda oma intellektuaalvara kaitsmisele kaubamärgina, kirjutab EASi intellektuaalomandi ekspert Siim Kinnas.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.