Vaatamata külmadele ilmadele langes veebruaris gaasi tarbimine Eestis, Lätis ja Leedus võrreldes eelmise aastaga ligi 25 protsenti.

- Gaasitorud Loo maagaasi jaotusjaamas.
- Foto: Andres Haabu
Veebruaris oli gaasi tarbimine kolmes riigis kokku 2,5 TWh, 2022. aasta veebruaris oli tarbimine 3,3 TWh, vahendab ArgusMedia. Gaasitarbimine vähenes oluliselt Eestis ja Leedus, Lätis tegelikult tarbimine kasvas, Soome põhivõrguettevõtja Gasgrid Finland ei ole veel avaldanud oma jaanuari-veebruari tarbimisnäitajaid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Meie mets enam ei seo, vaid emiteerib CO2 juurde. Me sõna otseses mõttes toetame metsa põletamist - eelmisel aastal 74 miljoni euroga. Ilmselgelt peavad raiemahud Eestis vähenema ning kokkuvõttes puidu kasutus energeetikas langema. Vabalt turult väljub ka põlevkivi, kirjutab Eesti Gaasi juht Margus Kaasik Äripäeva infopanga energeetikasektori konkurentsiraportile antud kommentaaris.
Eesti Gaas on sõlminud LNG terminalidega kokkulepped käesoleva aasta sügiseni kokku kümne gaasilaeva toomiseks – kolm tarnet talvel Leedu Klaipeda sadamasse ning seitse kevadsuvel Soome Inkoo sadamasse.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.