Türgi pelletite eksport Euroopa Liitu kasvas seitsmekordseks
Puitpelletite eksport Türgist Euroopa Liitu on peale Venemaa päritolu puitkaupade sanktsioneerimist kasvanud seitse korda. Selline järsk kasv on tekitanud kahtlusi, et Türgist reeksporditakse Venemaalt pärit materjali.
Nõudlust pelletite järele on kasvatanud nii Venemaa osa puudujääk kui ka üldine energiakriis.
Foto: Pixabay
Veebisait bionery-news.com kirjutab, et puitpelletite import Türgist oli enne sanktsioonide kehtestamist Venemaa puittoodetele ligikaudu 2200 tonni kuus. Eurostati andmetel kasvas see aga juunis 10 000 tonnini kuus ja septembris 16 000 tonnini. Suurem osa sellest tuli Bulgaariasse ja Itaaliasse. Enne sanktsioonide kehtima hakkamist eksportis Venemaa Euroopa Liitu keskmiselt 153 000 tonni puitpelleteid kuus. Septembriks olid Venemaa pelletite impordi mahud EL-i langenud nulli.
Ülikõrgete puitpelletite hindadega Saksamaal on alanud hinnalangus. Väljaande Agrarheute andmetel on pelletite hinnad Saksamaal langenud oktoobrist üle saja euro tonni kohta.
Kuigi Venemaa puitpelletid langesid Euroopa Liidu sanktsioonide alla, otsivad sealsed pelletitootjad võimalusi neist mööda pääseda. Nii püütakse pelleteid muuta põllumajandussaadusteks.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.