Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted septembris püsivhindades 7,5% vähem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang suurenes kolmest sektorist ainult ühes – energeetikas 3,5%, kuid langes töötlevas tööstuses 7,6% ning mäetööstuses 27,1%.

- Suurema osatähtsusega tööstusharudest pöördus langusesse ka puidutööstus.
- Foto: Raul_Mee
Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul kahanes septembris tööstustoodangu mahtt rohkem kui pooltel töötleva tööstuse tegevusaladel. „Kasvu näitasid suurema osatähtsusega tegevusaladest ainult elektroonikatööstus ja paar masinatööstuse tegevusala, täpsemalt elektroonikaseadmete (18,1%), mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste tootmine (11,3%) ning masinate ja seadmete remont (14,2%),“ selgitas Bunder. Suurema osatähtsusega tegevusaladest langes puidutöötlemise (17,5%), metalltoodete (18,0%), elektriseadmete (3,7%) ja toiduainete (3,1%) tootmine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted augustis püsivhindades 0,8% rohkem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang suurenes kolmest sektorist kahes – energeetikas 10,2% ja mäetööstuses koguni 121,4%, kuid langes töötlevas tööstuses 3,7%.
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted juulis püsivhindades 6,4% vähem toodangut kui 2021. aasta samas kuus, töötlevas tööstuses kahanes toodang sama palju, 6,4%, mäetööstuses koguni 17,5%.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.