Tööstusmetallid on uuel aastal jälle tõusmas, põhjuseks häired mitmete metallide tootmises, madalad varud ning mure globaalse pakkumise pärast. Prognoositakse, et puudujääk metallidest aina suureneb.
Metallid olid mullu kiiresti kallinemas, sest pandeemia põhjustas kaevandustes ja tehastes toodangu languse, tõusule andis hoogu ka globaalne tarneahela kaos, nõudluse kiire taastumine ning keskpankade toetav rahapoliitika.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tegi valitsusele saadetud pöördumises ettepaneku kehtestada ajutise meetmena elektrile piirhind 80 eurot/MWh ja langetada gaasi aktsiisimäär ELi poolt kehtestatud miinimumini. Koja hinnangul tuleks nimetatud meetmeid rakendada tagasiulatuvalt eelmise aasta neljandast kvartalist.
Vask ja mitmed teised metallid on viimastel nädalatel odavnenud, sest turuosalised karvad koroonaviiruse omikronitüve ning selle mõju maailmamajanduse taastumisele. Samas on mitmed tööstustoorained nagu rauamaak, tsink ja alumiinium hoopis tublisti kallinenud.
Kõrgele tõusnud hinnad ning probleemid Hiina majandusega on viimastel nädalatel tööstusmetalle surve all hoidnud. Seda vaatamata asjaolule, et dollari kallinemine on oktoobris ja novembris peatunud. Eranditena saab välja tuua tina ja ka väärismetallid, mis on võtnud uuesti suuna üles.
Tööstusmetallid on mõne erandiga sattunud viimastel nädalatel müügisurve alla, sest Hiina kinnisvaraarendajat Evergrandet ähvardab pankrot ning Föderaalreservi eelmise nädala kohtumisel vihjati intresside oodatust varasemale tõstmisele. Pikem trend on aga jätkuvalt üles.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.