Autor: Tööstusuudised.ee • 18. märts 2021

Milrem Robotics ning Marduk Technologies arendasid mobiilse droonitõrjesüsteemi

Milrem Roboticsi juhatuse esimees Kuldar Väärsi..
Foto: Eiko Kink
Euroopa juhtiv robootika ning autonoomsete süsteemide arendaja Milrem Robotics ning droonitõrjeseadmete tootja Marduk Technologies lõid mobiilse droonitõrjesüsteemi, millega kaitsta üksusi õhuründemoona ning teiste mehitamata õhusõidukite eest.

Uus lahendus põhineb Milrem Roboticsi mehitamata sõidukil THeMIS ning Marduk Technologiesi droonitõrjeseadmel (C-UAS) Marduk Shark. Ühistoode võimaldab tänu tehisintellektile ning masinõppele eesliinil olevatel üksustel iseseisvalt tuvastada ning neutraliseerida erinevat liiki õhuründemoona ja teisi mehitamata õhusõidukeid.

Mobiilse platvormi saab varustada ka relvasüsteemide ja sensoritega, mida kasutada mehitamata õhusõidukite hävitamiseks, üksuste tulejõu suurendamiseks ning olukorrateadlikkuse parandamiseks.

Hetkel kasutatakse enamikku droonitõrje lahendusi statsionaarselt, ent kombineerides need autonoomsete mobiilsusplatvormidega luuakse kaitsejõududele uus võimekus, mida vastavalt ohuhinnangule kiirelt kasutada ja ümber paigutada. Mobiilsus tagab üksustele ka varajase hoiatuse.

“Eesliini üksused on vastaste droonidega enim haavatavamad. Autonoomne mobiilne C-UAS platvorm annab neile täiendava kaitsekihi ning laiendab samas meie tooteportfelli,” ütles Marduk Technologiesi tegevjuht Martin Simon.

"Droonitõrjesüsteemiga varustatud autonoomsed maismaasõidukid loovad lahinguväljale täiesti uue võimekuse, lubades üksustel keskenduda oma lahinguülesannete täitmisele. Paralleelselt tagavad nad sõduritele parema olukorrateadlikkuse ja kaitse," ütles Milrem Roboticsi juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Milrem Roboticsi maismaaplatvormi THeMIS on müüdud 11 riiki, millest seitse on NATO liikmesriigid: Eesti, Prantsusmaa, Holland, Norra, Suurbritannia, Saksamaa ja Ameerika Ühendriigid.

Lisaks sõidukitele teostab Milrem Robotics ka süsteemiintegratsiooni (erinevad sensorid, autonoomsus, relvasüsteemid jne).

Ettevõte juhib ka Euroopa kaitsetööstuse arendamise programmi (European Defence Industrial Development Programme, EDIDP) projekti iMUGS (Integrated Modular Unmanned Ground System), mille raames arendatakse välja mehitamata maismaasõiduk koos juhtimissüsteemi, küberturvalisuse lahenduse ning integreeritud sensorvõrgustikuga. Süsteemi esialgsed kasutusfunktsioonid on seotud olukorrateadlikkuse parandamisega lahinguväljal ning üksuste manööver- ja transpordivõime tõstmisega.

Ettevõtte käive ulatus 2020. aastal kümne miljoni euroni. Sel aastal on plaanis käive kahekordistada.

Liitu Tööstusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Tööstusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077