• 30.12.20, 11:01

Ressursid sügavalt maapõuest ja ookeanipõhjast meie koju

Meil ei kiputa just sageli mõtlema sellele, kui suur osa maakoores leiduvatest elementidest meid igapäevaselt ümbritseb. Ainuüksi selliste argiste abimeeste nagu nutitelefonid, autod, potid-pannid ja muu tootmiseks tuleb maapõuest välja tuua palju materjale. Kust need olulised toormed pärinevad ja kuidas käib uute maapõue rikkuste avastamine, selgitab Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi teadlane Rutt Hints.
Euroopa enda üheks metallirikkaimaks piirkonnaks loetakse aga Soome ja Rootsi jäävaid Fennoskandia kilbi alasid, kus leidub nii kulla, kroomi, raua, nikli vase kui ka mitmete teiste metallide toormeid. Fotol Põhja-Soome.
  • Euroopa enda üheks metallirikkaimaks piirkonnaks loetakse aga Soome ja Rootsi jäävaid Fennoskandia kilbi alasid, kus leidub nii kulla, kroomi, raua, nikli vase kui ka mitmete teiste metallide toormeid. Fotol Põhja-Soome. Foto: Pixabay
Maavarade avastamisele on minevikust külge jäänud teatav seikluslik või romantiline alatoon, meenutagem kasvõi lugusid kullaotsijatest. Tänapäeval kasutatakse maapõue uurimiseks teaduslikke meetodeid on ja sellele eelneb ulatuslik eeltöö.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.12.24, 14:52
Inseneriakadeemia annab kutseõppele kaalu juurde
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele