Autor: Tööstusuudised.ee • 8. aprill 2020

Eesti joogitootja asus desinfitseerimisvahendeid tootma

Eesti joogitootja Punch Drinks alustas desinfitseerimisvahendite tootmist, et aidata piirata COVID-19 viiruse levikut Eestis.
Eesti joogitootja Punch Drinks loodab, et uut toodet on võimalik peagi ka eksportida
Autor: Punch Drinks

„Koroonaviiruse valguses otsustasime, et meie kohus ettevõttena on aidata Eesti riiki ja inimesi sel raskel ajal. Meil oli olemas tootmisvõimekus ja -suutlikkus, mistõttu meie strateegia ajutine muutmine tundus ainuõige otsusena,“ lausus Punch Drinks juht Kristjan-Walter Kask pressiteate vahendusel.

Punch Drinks, mille põhitoodanguks on orgaanilised käsitöö karastusjoogid ja kokteilid, viisid end kiiresti kurssi regulatsioonide ja nõuetega, mida desinfitseerimisvahendite tootmiseks on vaja täita ning korraldasid tootmisprotsessi ümber. „Me ei kõhelnud tootmises sekunditki, kuid tundsime muret, kuidas saada võimalikult kiiresti vajalikud load ja sertifikaadid. Meil on hea meel, et Terviseamet oli samuti valmis kiiresti reageerima ning tulenevalt eriolukorrast käis lubade taotlemine ja paberimajandus kähku,“ selgitas Kask.

Ta lisas, et Punch Sanitizeri puhul on tegemist terviseameti poolt ametlikult heaks kiidetud desinfektsioonivahendiga, millele on väljastatud biotsiidi registreerimistunnus.

Punch Sanitizer desinfitseerimisvahendid hävitavad tõhusalt baktereid, pärmi, hallitust ja viiruse. Lisaks on toode värvi- ja lõhnaainevaba ning sobilik nii kutseliseks kui ka koduseks kasutamiseks. „Täna on meil tootmisvõimekus 4000L päevas, kuid peagi loodame seda suurendada 6000L päevas. Anname endast parima, et tagada tooraine tarned, mis tänases oludes on kahjuks küllaltki ettearvamatu,“ ütles Kask.

Ta märkis, et kui leitakse partner ka välismaalt, siis ollakse valmis toodet eksportima. „Hetkel on meil biotsiidi tootmise luba ainult Eesti jaoks ehk võime toodet müüa ainult Eestis. Meile teadaolevalt ei ole Eestis ühtegi ettevõtet, kes oleks välismaal kantud biotsiiditootjate nimekirja. Kui leiame partneri, kellel on olemas vajalik litsents, siis oleme valmis eksportima,“ selgitas Kask.

Praegu müüakse desinfitseerijaid Punch Drinks e-poes erinevates suurustes ja kogustes, kuid alates sellest nädalavahetusest ka Bolt Foodis ning peagi ka apteekides. „Oleme sõlminud lepingu Magnum Medicaliga, mis tähendab, et meie desinfitseerimisvahendid on peagi saadaval apteekides üle Eesti. Lisaks otsime aktiivselt edasimüüjaid, et teha toode kättesaadavaks kõigile abivajajatele,“ rõhutas Kask.

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077