Kalatootja M.V. Wooli Harku kalatehasest pärast möödunud aasta suurpuhastust enam listeeriaga nakatumist ei leitud, ettevõte loodab tehase uuesti avada.
- Kalatootja M.V.Wooli probleemid listeeriaga paistavad selleks korraks olevat selja taha jäetud Foto: Liis Treimann
"M.V.Wool on valmis Harku kalatehase taaskäivitamiseks 8. jaanuarist, kuna on täidetud veterinaar- ja toiduameti (VTA) ettekirjutuses sätestatud tingimus,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool ettevõtte teates.
VTA pressiesindaja
Elen Kurvits ütles ERRile, et laborist saadi listeeriaproovi negatiivne vastus laupäeval, kuid see ei tähenda automaatselt veel tehase Harku üksuse avamist tootmiseks, vastava otsuse jaoks on ametil aega nädal.
M.V.Wooli ostujuhi sõnul võeti Harku kalatehases pärast süvapuhastust 105 pinnaproovi. "Riikliku järelevalve raames võetud kõik 105 proovi tööpindadelt, seadmetelt, põrandatelt, äravoolutrappidest ja mujalt olid listeeriavabad, mis näitab, et puhastus oli tõhus ja tulemuslik," ütles Vetevool.
Harku tehases taaskäivitamisel säilitaks töö 45 inimest, varem taasavatud Vihterpalu kalatehases jätkab tööd 30 inimest. Vihterpalu tehas hakkas uuesti tööle 2. jaanuaril ning esimesed tootepartiid on juba kauplustesse jõudnud. Vihterpalus valmistati tooteid heeringast ja teistest merekaladest, Harku tehases valmistati lõhe- ja forellitooteid.
Seotud lood
Kile ja keskkonnasõbralik ühes lauses ei tundu just tavapärane kombinatsioon, kuid just sedaviisi on korraldanud oma tootmise Hiiumaa roheluses tegutsev Dagöplast. Ümbertöödeldud materjalidest kile tootmine on Dagöplasti DNA-s olnud alates ettevõtte loomisest 1998. aastal, viimastel aastatel on jõudsasti kasvanud biolaguneva ja komposteeruva kile valmistamise osakaal. Viimastes näeb ettevõtte juht Kulvo Pendra suurt potentsiaali. Oma äri veelgi jätkusuutlikumalt korraldamiseks on asunud Dagöplast EISi toel, meetme „Tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus“ abil roheteekonnale.