Kristjan Pruul • 6 jaanuar 2020

M.V.Wooli Harku tehasest listeeriat enam ei leitud

Kalatootja M.V.Wooli probleemid listeeriaga paistavad selleks korraks olevat selja taha jäetud  Foto: Liis Treimann

Kalatootja M.V. Wooli Harku kalatehasest pärast möödunud aasta suurpuhastust enam listeeriaga nakatumist ei leitud, ettevõte loodab tehase uuesti avada.

"M.V.Wool on valmis Harku kalatehase taaskäivitamiseks 8. jaanuarist, kuna on täidetud veterinaar- ja toiduameti (VTA) ettekirjutuses sätestatud tingimus,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool ettevõtte teates.

VTA pressiesindaja Elen Kurvits ütles ERRile, et laborist saadi listeeriaproovi negatiivne vastus laupäeval, kuid see ei tähenda automaatselt veel tehase Harku üksuse avamist tootmiseks, vastava otsuse jaoks on ametil aega nädal.

M.V.Wooli ostujuhi sõnul võeti Harku kalatehases pärast süvapuhastust 105 pinnaproovi. "Riikliku järelevalve raames võetud kõik 105 proovi tööpindadelt, seadmetelt, põrandatelt, äravoolutrappidest ja mujalt olid listeeriavabad, mis näitab, et puhastus oli tõhus ja tulemuslik," ütles Vetevool.

Harku tehases taaskäivitamisel säilitaks töö 45 inimest, varem taasavatud Vihterpalu kalatehases jätkab tööd 30 inimest. Vihterpalu tehas hakkas uuesti tööle 2. jaanuaril ning esimesed tootepartiid on juba kauplustesse jõudnud. Vihterpalus valmistati tooteid heeringast ja teistest merekaladest, Harku tehases valmistati lõhe- ja forellitooteid.

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077