Eestis on tööstusrobotite arv selges tõusujoones, eelkõige tänu ettevõtjate teadlikkuse tõusule ning robotite taskukohasemaks muutumisele, ütleb ABB tööstuse ja energia valdkonna pakkumiste spetsialist Silver Kalve.

- ABB tööstusrobot.
- Foto: ABB
Märtsis
kirjutas tööstusuudised.ee, et tootmise automatiseerimine on maailmas kiirenemas ja sealjuures kasvab ka tööstusrobotite arv tööstuses. Kui veel 2015. aastal oli maailmas tööstussektoris 66 robotit 10 000 töötaja kohta, siis näiteks 2016. aastal oli sama näitaja juba 74.
"Meie ABBs usume, et [tööstusrobotite] kasvutrend on jätkuv. 2016. aastal paigaldati maailmas rekordarv tööstusroboteid neljandat aastat järjest," ütles ABB tööstuse ja energia valdkonna pakkumiste spetsialist Silver Kalve 24. mail Äripäeva vahel ilmunud eriväljaandes "Tarneahel".
Kalve lisas, et 2017. aastal tarnitud robotite arv ületab tõenäoliselt 300 000 piiri ning sama kasvutempo juures ületatakse 400 000 piir järgmisel aastal. "Tööstusrobootika turg peaks kasvama praeguselt 17 miljonilt dollarilt 48 miljoni dollarini 2025. aastaks," usub ta.
"Rahvusvahelise robootika föderatsiooni andmetel veab robotite turu kasvu Aasia, eelkõige Hiina, kellele järgneb Euroopa. Kasv ja maht Põhja- ja Lõuna-Ameerikas on veidi tagasihoidlikum. Eestis on samuti robotite arv selges tõusujoones, eelkõige tänu ettevõtjate teadlikkuse tõusule ning robotite taskukohasemaks muutumisele," selgitas Kalve.
Kalve sõnas, et kuigi Eesti ettevõtted on maailma eesrindlikumatest riikidest veel veidi tagapool, on siiski näha vahe kahanemist. Kui veel mõne aasta eest oldi pigem odava tööjõu usku, siis praegune reaalsus on see, et rutiinse töö tegijaid on keeruline leida, eriti väljaspool tõmbekeskusi. "Tööstused otsivad üha enam ka niinimetatud koostöörobotite lahendusi, kuid kuna ametlikku definitsiooni ei ole sellele terminile veel kokku lepitud, siis mõistetakse seda väga erinevalt."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Columbus Eesti digieksperdi Indrek Sabuli sõnul võiksid Eesti ettevõtted julgemalt investeerida robotitesse, mis suudavad teha uudset ja tehnoloogiliselt keerukamat toodangut väiksemates partiides.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.