Tööstusettevõtted tootsid 2018. aasta märtsis 8% rohkem toodangut kui eelmise aasta märtsis, teatas statistikaamet. Toodang suurenes nii töötlevas töötuses kui ka mäetööstuses ja energeetikas.

- Toodangu mahu kasvu taga on ka puittoodete tootmine.
- Foto: Arno Mikkor
Töötlevas tööstuses toodeti märtsis 5% rohkem toodangut kui 2017. aasta samal kuul. Enam kui pooled tööstusharud ületasid märtsis eelmise aasta sama kuu mahtu. Toodangu mahu kasvu põhjustas eelkõige puittoodete, elektroonikaseadmete ja metalltoodete tootmise suurenemine. Märgatavalt suurenes ka masinate ja seadmete ning kütteõlide tootmine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang toiduainete ja mööblitootmises.
Välisturule müüdi märtsis 68% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmetel jäi toodangu müük ekspordiks 2017. aasta märtsiga samale tasemele, kuid müük koduturule suurenes 7%.
Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti 2018. aasta märtsis tööstuses kokku 4% ja töötlevas tööstuses 2% rohkem toodangut kui eelmisel kuul.
2017. aasta märtsiga võrreldes toodeti elektrit 9% ja soojust 51% rohkem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi euroala majandus kasvab ostujuhtideindeksi järgi jätkuvalt hästi, on see viimastel kuudel aeglustunud. Töötlevas tööstuses on süvenenud viivitused tarneahelates, mille peamisteks põhjusteks on kvalifitseeritud töötajate ja uute tellimuste täitmiseks materjalide ebapiisavus, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.