Joogitootjate TOP1: Linda Nektari teine aasta

Linda Nektari kääritud jookide tehas Kobelas.
Linda Nektari kääritud jookide tehas Kobelas.

Joogitootjate TOPi juhib juba teist aastat Võrumaal Antslas tegutsev joogitööstuste tarbeks kääritatud jookide tootja Linda Nektar AS.

Ettevõtte müügitulu kasvas mullu 3,72 miljoni euroni ehk 34,9% võrreldes 2015. aastaga ning puhaskasum kerkis samal ajal 89%, 831 662 euroni. Tänavuselt aastalt enam nii häid tulemusi ei oodata.

“Head majandustulemused saavutati tänu müügi kasvule ning järjepidevale arendustööle. Samuti ei saa alahinnata Linda Nektari töötajate panust paremate tulemuste saavutamiseks,” ütleb AS Linda Nektar juht Kadri Rauba. 2016. aasta lõpus töötas ettevõttes 12 inimest, praegu on töötajaid 13.

2016. aastal investeeriti ehitus- ja remonditöödesse, tootmisseadmetesse, aroomitehnoloogiasse ning automatiseerimisesse. Tehtud investeeringud (osaliselt PRIA meetme toel) võimaldasid tõsta tootmisvõimsust juba 2016. aastal. Kokku investeeriti põhivaradesse 988 772 eurot.

Investeerib laborisse

Sel aastal jätkab ettevõte kääritus- ja aroomitehnoloogia arendustega ning teeb investeeringuid uude tootearenduse ning kvaliteedikontrolli laborisse.

Investeeringud on Rauba sõnul hädavajalikud täitmaks suurte rahvusvaheliste aroomi ja/või kääritatud tooraine ostjate kvaliteedinõudeid. Samuti on fookuses tootearendus, aitamaks kliente töötada välja tulevikutrendidest lähtudes uusi innovatiivseid tooteid, koostöös rahvusvahelise partneriga. Laiendused tootmisesse võimaldavad pakkuda klientidele senisest laiemat tootevalikuid.

Ta lisab, et 2017. aasta on Eesti joogitootjatele täis väljakutseid, tulenevalt valitsuse poolt äärmuslikult tõstetud aktsiiside tõusust ning muudest piirangutest alkoholitootjatele. Seoses sellega on AS Linda Nektar märkinud oma majandusaasta aruandes, et võttes aluseks uudiseid Eestis alkohoolsetele jookidele kavandatava radikaalselt kõrgemate aktsiisimäärade kehtestamise kohta ning plaanitavaid alkoholimüügi seadusandluse muudatusi, ootab ettevõte nende rakendumisel võimalikke turuhäireid. Kuigi ettevõte jätkab tegevuse laiendamist uue koostöölepingu raames, peab juhatus mõistlikuks soovitust langetada 2017. aasta müügitulu prognoosi viielt miljonilt eurolt 3,5–4 miljonini.

Osale arutelus

  • Gerli Ramler, kaasautor

    Gerli Ramler, kaasautor

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara