Tööstusettevõtted tootsid 2017. aasta aprillis 10% rohkem toodangut kui eelmise aasta aprillis, teatas statistikaamet. Toodang suurenes nii energeetikas ja mäetööstuses, kui ka töötlevas tööstuses.

- Töötlevas tööstuses kasvas toodang aprillis 8%.
- Foto: Raul Mee
Aprillis toodeti töötlevas tööstuses 8% rohkem toodangut kui 2016. aasta samal kuul. Toodangu kasv oli laiapõhjaline – kaks kolmandikku tööstusharudest ületasid aprillis eelmise aasta aprilli mahtu. Mahu kasvu põhjustas eelkõige puittoodete, metalltoodete, toiduainete ja elektriseadmete tootmise suurenemine. Toodang suurenes ka mootorsõidukite ja ehitusmaterjalide tootmises. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang elektroonikaseadmete, mööbli ja tekstiili tootmises.
Välisturule müüdi käesoleva aasta aprillis 67% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2016. aasta aprilliga võrreldes vähenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 3%, müük kodumaisele turule suurenes 5%. 2017. aasta aprillis oli kaks tööpäeva vähem kui mullu.
Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2017. aasta aprillis tööstuses kokku sama palju toodangut kui eelmisel kuul, töötlevas tööstuses aga 1% vähem.
2016. aasta aprilliga võrreldes toodeti elektrit 22% ja soojust 19% rohkem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööpäevadega korrigeeritud andmetel kasvas tööstussektori tootmismaht aprillis 10%, sealhulgas töötleva tööstuse tootmismaht oli 8%. Ilma tööpäevade arvuga korrigeerimata suurenes tööstuses tootmismaht vaid 4% ja töötlevas tööstuses vaid 2%, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.