• 21.02.17, 11:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Milrem hakkab Araabia Ühendemiraatide armeele roomiksõidukeid müüma

Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem sõlmis Araabia Ühendemiraatide ettevõttega IGG Aselsan Systems (IAIS) kavatsuste protokolli roomikute müümiseks.
Kuldar Väärsi
  • Kuldar Väärsi Foto: Raul Mee
Kaitsetööstusettevõte Milrem esitleb oma mehitamata roomiksõidukit THeMIS sel nädalal toimuval Lähis-Ida suurimal kaitsetehnikamessil IDEX. Messil ollakse väljas koos regiooni kahe tugeva partneri AEC ning IGG-ga. Viimasega sõlmiti täna ka kavatsuste protokoll THeMISe pakkumiseks Araabia Ühendemiraatide armeele.
Milrem sõlmis kavatsuste protokolli ettevõttega IGG Aselsan Systems (IAIS), mis on Araabia Ühendemiraatide suurima kaitsetööstuse International Golden Groupi (IGG) ning Türgi suurima kaitsetehnika tootja Aselsani ühisfirma, mis tegutseb Emiraatides.
„Milrem ning IGG Aselsan on koos arendamas relvastatud mehitamata roomiksõiduki platvormi, mis on kujundatud just vastavalt Emiraatide armee vajadustele,“ sõnas Milremi tegevjuht Kuldar Väärsi. „Kahe firma esimene eesmärk on alustada testprogrammiga, mille raames testivad Emiraatide sõdurid sõiduki võimekust,“ lisas ta.
Ettevõtete ühistoode, mis põhineb THeMISel ning Aselsani kaugjuhitaval relvasüsteemil SARP on väljas Internation Golden Groupi stendis.
IAISi tegevjuhi Khalifa Al Boloushi sõnul on Milremi THeMIS ideaalne platvorm Aselsani SARPi relvasüsteemile. “Koostöös valmiv ühistoode, mehitamata relvaplatvorm, saab olema esimene omalaadne Araabia Ühendemiraatides. Süsteem vastab kõigile kliendi taktikalistele vajadustele sõjaväljal, vähendades oluliselt kaasnevat kahju ning suurendades täpsust,” sõnas Al Boloushi.
„Tegemist on ajaloolise lepinguga ja seda kogu Eesti kaitsetööstuse jaoks. Milremi koostöölepe Araabia Ühendemiraatide juhtiva kaitsetööstusettevõttega on kindlasti teerajajaks teistele Eesti ettevõtetele siin regioonis,“ sõnas Eesti kaitseminister Margus Tsahkna.
Lisaks on Milrem esindatud ka Saudi Araabia ühe suurema elektroonikatööstuse AEC ehk Advanced Electronics Company stendis. Ettevõtted soovivad ühiselt turundada THeMISt Saudi Araabias ning arendada sõiduk kohaliku turu tingimustele vastavaks.
Milremi kolmanda sõiduki leiab aga Eesti rahvuslikust stendist koos teiste Eesti kaitsetööstusettevõtetega. Sealne sõiduk kannab maailma ühe suurema kaitsetööstuse Raytheoni Briti tütarfirma improviseeritud lõhkekehade tuvastusseadet GroundEye.
„Lähis-Ida turg on Milremi jaoks väga oluline kuna sealsed riigid on väga huvitatud mehitamata lahenduste kasutusele võtmisest uue sõjalise võimekusena. Soovime olla oluliseks tehnoloogiapartneriks sealsete riikide kaitsejõududele,“ märkis Kuldar Väärsi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele