• 16.01.17, 07:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uuring: masina- ja metallitööstus vajab tulevikus enam inseneriharidusega töötajaid

Eesti tuleviku tööjõuvajadust prognoosiva OSKA uuringust selgub, et 5-10 aasta jooksul jääb masina- ja metallitööstuses puudu 1/3 inseneriharidusega töötajatest. Kõige kiiremini kasvab vajadus mehhatroonikute ja hooldustehnikute järele.
OSKA juhtivkoordinaator Terje Kaelep
  • OSKA juhtivkoordinaator Terje Kaelep Foto: Tööstusuudised.ee
Uuringu üks koostajaid, OSKA juhtivkoordinaator Terje Kaelep ütles, et masina- ja metallitööstus vajab aastas pea 500 uut töötajat  - neist ca 1/3 juhte ja spetsialiste ning 2/3 oskustöötajaid. „Vajadus inseneride ning mehhatroonikute järele on tingitud tehnoloogilistest muutustest. Tulevik on nende päralt, kes tootmist automatiseerivad, uusi tooteid loovad ning nutikate masinatega töötada oskavad,“ sõnas Kaelep pressiteate vahendusel.
Tehnoloogia kasutuselevõtu ning järjest enam automatiseeritavate tööprotsesside tõttu väheneb aga vajadus masinate mehaanikute ja lukkseppade ning viimistlejate järele, selgub uuringust.
Eesti Masinatööstuse Liidu juhatuse esimees Indrek Rohtma peab valminud uuringut viimase aja põhjalikumaks ja vajalikumaks tulevikuprognoosiks masina- ja metallitööstuses. „See annab kinnitust, et tööstusega seotud erialasid tasub õppida, nutikaid spetsialiste on Eestil vaja kohe praegu ja ka tulevikus,“ ütles Rohtma.
Uuringu järgi vajavad kaasajastamist ka masina- ja metallitööstuses töötavate inimeste oskused ning erialane koolitus. Ettevõtjad ootavad töötajatelt enam erialaseid IKT-teadmisi ning koostöö-, analüüsi-, otsuste langetamise ja info tõlgendamise oskusi.
Masina- ja metallitööstus on juhtiva töötleva tööstuse valdkond Eestis, kus tegutseb üle 2200 ettevõtte. Hõivatuid on valdkonnas ca 35 000 ehk ligi kolmandik tööstussektori töötajaskonnast. OSKA masina- ja metallitööstuse uuringuga otsiti vastust küsimusele, kuidas muuta koolituspakkumist, et täita valdkonna tööjõu- ja oskuste vajadust lähema kümne aasta vaates. Uuringu koostamist toetas Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
Tööjõuvajaduse ja oskuste prognoosisüsteem OSKA koostab viie aasta jooksul kõigil elualadel Eesti tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosid ning võrdleb neid pakutava koolitusega kutse- ja kõrghariduses. OSKA elluviimist korraldab sihtasutus Kutsekoda.
Uuringu kokkuvõttega saad tutvuda SIIN.
Uuringu terviktekst on SIIN.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.03.25, 17:50
5 tööriietega seotud müüti, mille uskumine on tööstustele kulukas
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele