15. septembril toimus Äripäeva teemaveebi tööstusuudised.ee korraldatud ringreis, kus tutvuti erinevate energiasäästlike lahendustega. Meenutuseks avaldame sündmusest fotogalerii.
- Technopolis Ülemiste kasutab energialahendusena päikeseenergiat. Foto: Harro Puusild
Seminar-ringreis algas kell 8.45 hommikul ja esimesena külastati Technopol Ülemistet. Technopolises räägiti päikeseenergia tasuvusest ja probleemidest. Oma kogemustest rääkisid Technopolise haldusjuht Vahur Tippo ja Naps Solar Estonia OÜ juhatuse liige Ander Pukk.
Seejärel sõideti edasi metallitööstusesse Favor, kus tutvuti energiasäästlike valguslahendustega ja Favori enda valgustibrändiga Leden. Valguslahendustest rääkisid ettevõtte arendusinsener Taavi Hallikma ja müügiinsener Hermo Soodla.
Pärast Favori külastust alustati sõitu Koerusse, kus külastati Konesko tehast. Veel enne Koerusse jõudmist räägiti bussis TTÜ uuringutest, energiatootmise lahenduste võrdlusest, kulutõhusatest tarbimislahendustest ja uutest trendidest energeetikas. Kuulajatele esines TTÜ Elektrotehnika instituudi ja energeetikateaduskonna vanemteadur ja teadusprodekaan Argo Rosin.
Sellest, kuidas kujuneb tasuvus päikeseelektrisüsteemides ja millised on tüüpilised probleemid, kõneles bussisõidu ajal Ander Pukk Naps Solarist.
Konesko tehases räägiti sellest, kuidas ja miks otsustas ettevõte üle minna maaküttele. Kuulajatele kõnelesid Konesko esindaja Ahto Härm ja Maaküte OÜ juhataja Tanel Gehrke.
Konesko tehasest jätkus sõit edasi E-Piima, kus E-Piim Tootmise AS juhatuse esimees Jaanus Murakas tutvustas ettevõtte uut hakkepuidul töötavat katlamaja.
Tagasiteel Tallinnasse bussisõidu ajal rääkis Green Fuel Energy OÜ partner ja tegevjuht Sander Saat, milline on energiasäästliku lahenduse rakendamine reaalsuses.
Viimasena tutvustas Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse liige Veiko Kaufmann, millised on alternatiivenergia toetuse võimalused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.