Viru Keemia Grupp (VKG) taaskäivitab kaks Kiviter-tehnoloogial töötavat põlevkiviõli vabrikut, mille tegevus oli rekordiliselt madala naftahinna tõttu aasta algusest konserveeritud. Tööle kutsutakse tagasi ligikaudu 350 inimest.
Konserveeritud vabrikute taaskäivitamine on VKG juhatuse esimehe Ahti Asmann sõnul põhjalikult kaalutletud otsus, mis toetub kontserni sisemistele finantsarvutustele ning valitsuse poolt näidatud reaalsetele sammudele luua paindlik maksusüsteem, mis võtab arvesse muutlikku nafta maailmaturu hinda.
"Loodame, et sektori ettevõtete ning riigi vaheline konstruktiivne dialoog jätkub ning et selle tulemusena luuakse uus toimiv maksusüsteem, mis toetab Eesti põlevkiviõli konkurentsivõimet maailmaturul ja tagab riigile pikaajalise maksutulu," lausus Asmann. Ettevõte loodab ka kütuseturu jätkuvale paranemistrendile.
Konserveeritud vabrikute taaskäivitamisel suureneb grupi töötajate arv ligikaudu 350 võrra. "Eelkõige pakume tööd meie endistele töötajatele, kellest paljudega on tänaseks eelkokkulepped juba olemas,“ sõnas Asmann.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tänaseks on juba algust tehtud taaskäivitamiseks vajalike ettevalmistustöödega ja kõikide süsteemide põhjalikku kontrolliga. Vabrikute töö stabiilne täisvõimsus on plaanis saavutada septembri alguseks.
VKG on maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni aastane panus riigieelarvesse on ligikaudu 35 miljonit eurot, millest üle kolmandiku moodustavad keskkonnatasud. VKG-le kuuluvad kaevandus, põlevkivi ümbertöötlemistehased, elektrijaam ning elektri- ja soojuse jaotusettevõtted.
Seotud lood
Majandus- ja taristuministri Kristen Michali sõnul on suurkoondamise taga peamiselt olukord maailmaturul. Peale töökohtade loomise Ida-Virumaal kavatseb valitsus võtta luubi alla ka maksukoormuse muutuse.
Eile õhtuks esitas Viru Keemia Grupp töötukassale teise teate töölepingute kollektiivsest ülesütlemisest kahes ettevõttes – VKG Oil ja Viru RMT. Teate kohaselt on koondatavaid ligi kuuendiku ehk 63 inimese võrra vähem kui algselt kavandatud.
Viru Keemia Grupp juhtkond otsustas konserveerida Kiviter-tehnoloogial töötavad põlevkiviõli vabrikud nafta jätkuva märkimisväärse hinnalanguse tõttu ning koondada 500 inimest.
Tänaseks on Viru Keemia Grupp töötukassale esitanud kõik töölepingute kollektiivse ülesütlemise teated, teatas töötukassa.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.