Eesti Masinatööstuse Liiduga ühines CUTform OÜ, kelle eesmärk on leida uusi rahvusvahelisi kontakte ja viia läbi oma toodangu maailma sõna Eesti metallitööstuse kõrgest kvaliteedist.
Ettevõtte juht Jason Clark põhjendab liitumisotsust Eesti Masinatööstuse Liiduga (EML) seoses huviga leida uusi rahvusvahelisi kontakte ja ärivõimalusi ning arendada koostööd erinevate ülikoolide ja uurimisasutustega. Tema sõnul tuleb kõvasti tööd teha selle nimel, et saavutada ja säilitada sektori konkurentsivõime nii Euroopas kui kogu maailmas. „On oluline toetada Eesti tööstuse ja tehnoloogia arengut ning viia oma ettevõtte edu kaudu sõna Eesti metallitööstuse kõrgest kvaliteedist üle maailma,“ on Clark veendunud.
Ettevõtte personalijuht Piret Merimaa toob välja, et väga suureks väljakutseks on järelkasv ja valdkonna südamelähedaseks muutmine noorte jaoks. Tema jaoks on oluline, et koostöös EMLi ja teiste ettevõtjatega suudetakse leida lahendus tööjõupuuduse probleemile metallitööstuses, ühiselt populariseerida tootmissektorit kui ühte Eesti edu võtit ning motiveerida andekaid noori õppima ja tööle asuma tootmisesse.
CUTform on metallist toodete tarnija Tallinna lähedal Jüris. Ettevõte loodi, et vastata nõudlusele kõrgekvaliteedilise ja kuluefektiivse mehaanilise seeriatootmise järele. CUTform-il on kaks peamist tegevusala: mustadest ja värvilistest metallidest toodete fabrikeerimine ning mustadest ja värvilistest metallidest toodete mehaaniline tootmine. Nende kompetentsi kuuluvad laserlõikus, painutamine, MIG/MAG ja TIG keevitus, robotkeevitus, CNC freesimine ja treimine, puurimine. Omaette väärtuse loob rahvusvahelise insenerikompetentsi olemasolu. Peamised sihtgrupid on transpordi-, energia- ja kaitsesektor.
Seotud lood
Kevadel liitus Eesti Masinatööstuse Liiduga Eesti esimese 3D-printeri valmistaja OÜ EDM Machinery.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.